Історія школи

Спеціалізована школа № 196 почала свою діяльність у 1969 році як українська з німецькою мовою навчання. Однак в ті часи це була змішана школа, в якій переважали російські класи. В 1988 році в мікрорайоні була побудована і відкрита російська школа № 281, куди і перевели із школи № 196 російські класи. В свою чергу, школа № 196, за рішенням міськвиконкому, згідно з наказом Головного управління освіти м. Києва № 306 від 28.08.91 р., стала школою з поглибленим вивченням англійської мови з першого класу.

В квітні 1998 року школа отримала ліцензію, за якою вона кваліфікується як спеціалізована. На сьогодні в школі 37 класів, з яких 36 поглиблено вивчають англійську мову (що становить 1110 учнів) і 1 загальноосвітній клас (28 учнів). Друга іноземна мова –німецька.

Завданням спеціалізованої школи № 196 є дати базисні знання з загальноосвітніх предметів на підвищеному рівні, що відповідає вимогам сьогодення; виховання фізично і морально здорового покоління; розвиток природних позитивних нахилів, здібностей і обдарованості; розвиток позиції, власної гідності, готовності до трудової діяльності, відповідальності за свої дії.

Діяльність школи будується на принципах доступності, гуманізму і демократизму, незалежності від політичних, громадських і релігійних об’єднань, взаємозв’язку розумового, морального, фізичного і естетичного виховання, рівності умов для кожної людини для повної реалізації її здібностей, таланту, всебічного розвитку, органічного зв’язку з національною культурою, традиціями, диференціації змісту і форм науковості, розвиваючого характеру навчання, гнучкості і прогностичності, єдності і наступності, безперервності і різноманітності, поєднання державного управління і громадського самоврядування.

Вагомим внеском у справу навчання, свого часу, стала блочна система освіти (5-11 кл.). Тривалість навчального блоку 90 хв. (перерви 2 по 5 хв. Через 30 хв. від початку роботи; Перерва між блоками становить 15 хв.). така система навчання допомагає розвантажити учня (2-3 зміни навчальних дисциплін замість 5-7 щоденно).

Шлях виховних завдань спеціалізованої школи № 196 пролягає від діагностики малих і великих форм до психодіагностики. Паралельно з навчальним процесом ведеться (вже багаторічно!) вивчення особистості учня, його взаємодії зі школою і суспільством на діагностичній основі. Діагностуються класи різнобічно. (“В усіх науках і мистецтвах плодом є вірна практика”. Г.С.Сковорода)

Школа має великий досвід щодо підготовки та проведення педрад нестандартної форми. Досвід школи з цього та інших питань рекомендовано Міністерством освіти і науки України (інформаційний збірник Міністерства освіти і науки України № 23, грудень 1997 р., ст. 22).

Школа є базовою для проведення семінарів (з різних питань навчання та виховання) для Інституту вдосконалення вчителів ім.. Б.Д.Грінченка та Академії керівних кадрів освіти.

Спеціалізована школа № 196 має хороші давні традиції навчання і виховання; сміливо експериментує. Чотири навчальні роки у школі велась апробація методики австралійських вчених “Читання та письмо для розвитку критичного мислення”. Стратегії методики “ЧПКМ” педагогічний колектив спеціалізованої школи № 196 використовував у навчальній діяльності, а тепер – у підготовці та проведенні педрад нетрадиційної форми.

Школа діє згідно принципів мистецтва життєтворчості особистості, готуючи підоснову життєвої компетентності через технології проектування.

В спеціалізованій школі № 196 створені належні умови для підвищення рівня фахової кваліфікації, самоосвіти вчителів та учнів.

“Де шкільна справа в занепаді, винний у цьому вчитель; де вона добре поставлена, там вона цим зобов’язана вчителеві”. (А.Дістервег)

Педагогічний колектив завжди готовий поділитись досвідом з усіх названих вище питань.

 

Гарячі новини

Шановні батьки майбутніх першокласників!
Терміни прийому документів до 1 класу будуть змінені. Тому тим, хто надсилав інформацію на пошту школи, відповідь надійде після того, як ми дізнаємось про нові терміни прийому документів. Крім того, всю інформацію ми публікуватимемо на сайті школи. Головне зараз усім зберігати спокій. Усіх діток приймемо до школи. Бажаємо всім гарного здоров‘я.
Адміністрація школи

  1. Тут ви можете висловити вашу думку. Ми раді будь-яким відгукам.